Choď na obsah Choď na menu
 


O nás

24. 4. 2010

Nitrianska rodnoverecká občina Dažbogovi vnuci bola založená 21. grudňa / decembra 2006. Sme apolitické neformálne združenie ľudí slovanského predkresťanského vierovyznania (a sympatizantov slovanských duchovných tradícii), pociťujúcich potrebu žiť aktívnym náboženským životom. Naša občina je základňou pre organizovanie staroslova(e)nských sviatkov, obradov, i zvykov, poznávanie a štúdium predkresťanského slovanského náboženstva – slovanského rodnoveria. Snažíme sa tiež  i o osvetu ohľadom staroslovanskej rodnej viery,  tradícii, hmotnej i duchovnej kultúry Slovanov. Sme otvorení spolupráci, vzájomnej komunikácii a vytváraniu priateľských zväzkov s ďalšími podobnými organizáciami zo Slovenska a iných slovanských krajín. Sme v priateľskom kontakte so spolkami nielen so Slovenska, ale i Čiech a Poľska. Radi podporíme každého jednotlivca či skupinu, ktorá pôsobí v oblasti obrodenia slovanskej /a slovenskej/ kultúry (hudba, tanec, výtvarné umenie, ľudové remeslá, šermiarstvo, living history, literatúra atď).

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Dažbogovi vnuci knižne

(Brancci, 21. 1. 2020 15:15)

Všimol som si, že Vašej stránke je minimálny pohyb. Pre prípad, že by ste webstránku odstavili, tu je knižná podoba stránky:
https://uloz.to/file/eqrMDdphqQPD/dazbogovi-vnuci-pdf

Prosba

(Miroslav, 1. 3. 2018 20:30)

Dobry den,

dalo by sa s vami nejako spojit? Rad by som sa Vas na nieco opytal co sa tyka viery nasich praotcov. Ak tato stranka je este stale funkcna prosim kontaktujte ma na emailovej adrese: lisiak184@gmail.com.

Dakujem

Otázka ohľadom Rodolesia

(Radoslav, 16. 7. 2016 12:37)

Spoupracjete s o.z.Rodolesie?

Re: Otázka ohľadom Rodolesia

(Radoslav, 18. 7. 2016 15:22)

Môj mail spmann@azet.sk

otázky ohľadne Kračúna

(Simona, 29. 7. 2015 20:05)

Pekný večer,
na Vašej stránke som sa dočítala o slávení Kračúna a veľmi ma to zaujalo aj z toho hľadiska, že v decembri sa bude konať v Bojniciach akcia s názvom Bojnický Kračún, ktorej úlohou je priblížiť širokej verejnosti slávenie zimných sviatkov. Keďže sa podieľam na spoluvytváraní programu pre túto akciu rada by som sa dozvedela viac, prípadne nejaké podrobnosti :-) Až by ste sa s nimi teda mohli podeliť bola by som veľmi povďačná. Môj mail : sim.novotna1@gmail.com
Za akúkoľvek odpoveď vopred ďakujem a prajem veľa úspechov vo vašej činnosti :-)

kontakt

(Matej, 21. 7. 2011 10:49)

Dakujem vám ale medzi tím som dostal svoju odpoved na Svätoháji. Určite však neskôr vašu knihu využijem lebo o slovanstve stále neviem toľko ako by som mal :)

pre Mateja

(Budislav, 16. 7. 2011 15:21)

Zdravím Ťa Matej. Tvoj odkaz nás potešil a hneď sme aj na naše stránky vložili rubriku Návštevná kniha, takže už ti nič nebráni sa realizovať:)

kontakt

(Matej, 15. 7. 2011 11:43)

Zdravím, máte veľmi pekný blog a je vidieť že ľudia čo tu na ňom robia očividne vedia o čom píšu.
Mohli by ste sem však pridať nejakú knihu návštev aby sa ľudia ako ja mohli spýtať na problematiku ktorá zatiaľ nieje spomenutá v žiadnom z článkov. Možno by stačilo aj uverejnenie e-mailu alebo ICQ či skype.
Veľmi rád by som sa porozprával o rodnej viere s niekým kto sa jej rozumie, ale nepríde mi vhodné začínať nejakú debatu v tejto rubrike ;)

Odkaz

(Budislav, 17. 3. 2011 14:54)

odkaz pridaný, fajn blog, pekná práca. Nech sa darí.

Odkaz

(Cendo88, 16. 3. 2011 21:13)

Zdravim, dolozte si, prosim, rubriky Odkazy tento odkaz. http://slovanske-hradiska.blogspot.com/

Je to zatial prvy projekt, zamerany na slovanske hradiska

ad Literatúra

(Budislav, 21. 10. 2010 8:42)

Zdravím Ťa Roman. Odporúčal by som ti tieto knihy, či ich zoženieš nezaručujem:
Magdalena Beranová: Slované
Martin Pitro, Petr Vokáč: Bohové dávných Slovanů
Zdeněk Váňa: Svět slovanských bohů a démonů
Naďa a Martin Profantovi: Encyklopedie slovanských bohů a mýtů
Michal Téra: Perun, buh hromovladce
Tatiana Štefanovičová: Osudy starých Slovanov
HERRMANN, J.: Od Hradčian po Vinetu
GALUŠKA, L.: Slované - doteky předků
Dušan Třeštík: Mýty kmene Čechů

čo sa týka legiend. (zrejme máš na mysli mytológiu)
nejaký ucelenejší a dobový dokument týkajúci sa slovanskej mytológie sa doteraz nenašiel. je tu len tzv. Velesova kniha, ktrú údajne napísali novgorodskí pohanskí veľkňazi v 9.stor. autencita tohto textu je vsak dost neistá. ale tak sprav si nazor sám.

Literatura

(Roman, 21. 10. 2010 0:50)

Ahoj, tiez sa zaujimam o slovansku kulturu a historiu ale neviem sa dostat k nejakej kvalitnej literature, nemohli by ste mi poradit nejake knihy o historii slovanov alebo slovanske legendy? Za odpoved vopred dakujem.

e mail

(Tomas, 21. 9. 2010 21:35)

moj e mail je swarog@zoznam.sk

a dakujem, taku rychlu odpoved som necakal :D

reakcia

(Budislav, 21. 9. 2010 9:31)

Zdravím Ta Tomáš. Tvoj záujem o tradície predkov nás velmi teší, ale musím ta sklamat že sme regionálny spolok pôsobiaci len na uzemi Nitry a blízkeho okolia. Sme však v kontakte so spolkami, ktoré fungujú na strednom slovensku. daj mi svoj e mail na ktorý ti môžem poslať podrobnejšie informácie.

akcie

(Tomas, 20. 9. 2010 20:18)

ahoj, rad by som vedel ci sa bude organizovat nieco blizsie pri B.Bystrici, fascinuje ma kultura nasich predkov no kedze som neplnolety mam trochu obmedzeny dosah, za odpoved vdaka